Öncü Led Teknolojisi

led-timeline-686x250

SIR ÇÖZÜLÜYOR!

LED teknolojisi kavramı (light-emitting diod) günümüzde otomotiv, bilgisayar, çağdaş aydınlatma tasarımı ve üreticileri gibi modern, ileri endüstriler tarafından da keşfedilmiştir ve kullanılmaktadır.

Bu üreticiler için ileri seviye yenilikçi teknoloji olarak tanınan LED müşterilerine pek çok önemli avantaj sunmaktadır. Bu teknoloji sayesinde daha önceki modeller ve geleneksel rakipler karşısında daha iyi maliyet kontrolu, istikrarlı kalite, azaltılmış çevresel etki sağlanarak daha yüksek performansa ulaşılabilir.

Video görüntüsü yeni OKI 3üncü nesil yazıcı LED teknolojisini göstermektedir.

Baskı çözümleri sektörü de bu eğilimden bağımsız kalmamış, piyasalar şu anda ana üreticilerin LED tabanlı baskı çözümleri geliştirme çalışmalarında önemli bir artışa tanıklık etmektedir.

OKI ‘nin ÖNCÜ HAREKETİ

LED yeni bir teknoloji değildir. OKI Printing Solutions, ilk nesil dijital LED tabanlı yazıcılarını 1989 gibi uzun bir süre önce piyasaya sürmüştür ve 20 yıldan uzun süredir bu teknolojiyi geliştirerek kullanmaya devam etmiştir. Bu birikim sayesinde OKI’nin son nesil yazıcıları performans artırma açısından çok büyük katkılar yapabilmektedir.

LED teknolojisi, zorlu ekonomik süreçlerde, çalışma sürelerinde yatırımın geri dönüşünü karşılayarak, yeni taleplere cevap verebilmesi sayesinde, Lazer tabanlı baskı teknolojilerine karşı güven duyulan, takdir edilen bir alternatiftir. Bu durum küçük ve ortaboy işletmelerde (SMB) daha küçük bir bütçeyle daha mücadeleci konumundaki, sürekli agresif pazarlarda gözlemlenmektedir.

Sonuç olarak, günümüzde yazıcı çözümleri pazarında, gerek üreticiler, gerekse son kullanıcılar aynı görüşü paylaşmakta ve sadece sahip olma seçeneği olmak yerine, artık merkezi baskı çözümlerinde, lazerden dijital LED teknolojisine doğru dengeli bir geçiş olduğu gözlenmektedir.