OKI ye japonya’dan da ödül

OKI ’nin C510dn ve C530dn modeli renkli LED yazıcıları, az yer kaplayan fonksiyonel ve şık tasarımı, kolay kullanım özellikleri ile Japonya’nın prestijli tasarım ödülü “Good Design”a layık görüldü.

Endüstriyel ürün tasarımı alanında verilen bu ödül her yıl binlerce ürünün yarıştığı ve yüksek rekabetin olduğu bir turnuva niteliğini taşıyor. Japonya içinde üretim yapan firmalar tarafından bir onur meselesi haline gelen ve bir çok dalda ürünün kendi aralarında kıyasıya mücadele ettikleri bu yarış belki de japonyanın bu kadar kaliteli ürün çıkarmasının yegane sebebi olabilir diyenler bile var.

Japonya Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bakanlığı tarafından 1957 yılında oluşturulan ödül bugün tanınmış tasarımcı, mimar, editör ve uzmanlardan oluşan 70 kişilik bir kurul tarafından veriliyor.  Ödül Jürisi tarafından yapılan açıklamada: ”Bir yazıcıda bulunması gereken bütün fonksiyonlar, akıllı bir tasarımla bir araya getirildiği ve toner kartuşlarının değiştirilmesi çok pratik bir şekle sokulduğu için OKI C510dn ve C530dn modeli renkli yazıcılar bu ödüle layık görülmüştür” denildi.

OKI yazıcıların üretim ve satışını yapan OKI Data Corporation’ın Başkanı Harushige Sugimoto; OKI’nin C510dn ve C530dn modellerinin Good Design Ödülü’nü almasından  mutluluğu olduğunu  belirterek,  “OKI’nin tasarım felsefesini oluşturan ve kısaca “3S”, “Simple, Solid, Smart”  (Yalın, Sağlam, Akıllı)  sözcükleriyle formüle ettiği marka değerlerinin tümü başarılı bir şekilde  ödül alan ürünlerimize yansımıştır. OKI devam eden LED teknolojisi ve Ar-Ge yatırımları sayesinde şık ve az yer kaplayan ürünler yaratıyor. Ödül alan ürünlerimize yansıyan Tasarım Felsefemizi gelecekte oluşturacağımız ürünlerde de hayata geçireceğiz. “