OKI ve Mobil Baskı

Her zamanki iş yaşamınızı hareket halindeyken de yönetin

Mobile_Printing_OKIArtan tablet, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarların sayısı, mobil işgücünün artması ile birlikte, doküman basmaya nerede ve ne zaman ihtiyaç duyarsanız, baskı işine yeni bir anlam katarak uyumlu cihazlarla isteğiniz üzerine erişiminize imkan sağlayacak.

Mevcut birçok mobil uygulama sayesinde, işiniz, müşterileriniz veya ortaklarınız için önemli olan tanıtıcı müşteri bilgisi, kontratlar gibi dokümanların basılması ve paylaşılması sayesinde artık “ofise dönmek zorunda kalmadan”, hareket halindeyken bile işinizi sürdürebilirsiniz.

Mobil baskı nasıl çalışıyor?

Bulut ya da mobil baskı, akıllı telefon veya tablet vasıtasıyla, kablosuz veya web erişimli yazıcı, bir networke bağlanarak çalışmaktadır. Bir baskı aygıtına doğrudan bağlanmaya ihtiyaç duymadan, size dünyanın her yerinden uzaktan baskı imkanı sağlar.

OKI ürünleri ve Mobil Baskı

OKI yazıcıları mevcut bazı cihaz uygulamaları ile uyumludur. Bu uygulamaları isteğinize göre indirip sadece bir mobil baskı uygulaması ile, neredeyse herhangi bir aygıta kolayca baskı alabilirsiniz.

Örneğin, OKI’nin portföyündeki siyah/beyaz ve renkli LED yazıcı ile MFP’lerin de dahil olduğu çoğu yazıcı markası ile uyumlu olan Apple Inc.’den AirPrint, Microtech Corp’tan ePrint ve Cortado Workplace uygulamalarını kullanabilirsiniz.

airprintAirPrint (Apple Inc.)
iPhone, iPad ve iPod Touch ile uyumludur
Apple Inc., iPhone, iPad veya iPod Touch aygıtlarından kolay baskı alabilmek için AirPrint adı verilen bir mobil baskı çözümü geliştirmiştir. Tek ihtiyacınız olan Apple iOS uyumlu bir aygıt ve AirPrint’i destekleyen OKI yazıcısıdır. Herhangi bir yazılım veya yazıcı sürücüsü indirme ya da iOS’i, yazıcıyı ayarlamaya gerek yoktur. Sadece yazıcı ile iOS aygıtının aynı kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun yeter.

AirPrint birçok OKI yazıcı ve MFP’leri ile kullanılabilmektedir.

Daha fazla bilgi için şu linki ziyaret edin:Apple Inc websitesi

Cortado Workplace
cortado-workplaceiPhone, iPad, iPod Touch, BlackBerry, Android ve Symbian ile uyumludur

Cortado, bulut ve mobil baskı çözümlerinde yerleşmiş bir firma olarak OKI ortağıdır. Cortado Workplace bir mobil baskı uygulaması olarak size tablet, akıllı telefon, PC veya Mac ile baskı almanıza imkan tanır. Dosyalarınıza her an her yerden erişibilir, onları diğer aygıtlata kopyalayarak çalışabilir ve hareket halindeyken baskı alabilirsiniz.

Cortado Workplace, OKI’nin portföyünde yer alan yazıcı ve MFP’lerle uyumluluğu test edilmiş ve sınanmıştır.

Daha fazla bilgi ve Cortado Workplace uygulamasını indirmek için, Cortado’nun web sitesini ziyaret edin.

ePrintePrint uygulaması (Microtech Corp)
iOS ve Android cihazlarıyla uyumludur
Microtech’in ePrint uygulaması iOS ve Android cihazlar için mobil bir uygulamadır. Cihazınıza kayıtlı fotoğrafları kullanarak kartlara ve takvim sayfaları basabilir, uygulamanın içinden aldığınız notları ve seçili kontakt kişi listesini basabilirsiniz.

cloudprint_badge_notxt_webGoogle Cloud Print (Google Inc.)
iPhone, iPad ve Android cihazlarla uyumludur
Google Inc., Google Cloud Print™ adlı hizmeti bir bulut baskı olarak geliştirmiştir. Kullanıcılar herhangi bir sürücü yüklemeden Google Cloud Baskı’yı etkinleştirmiş uygulamalarla bir akıllı telefon veya bilgisayardan baskı alma imkanına sahip olacaklar. Tek ihtiyacınız olan uyumlu bir cihaz ve Google Cloud Print Ready™ bir OKI MFP yazıcı.

Hangi OKI MFP’lerin Google Cloud Print Ready oldukları ve Google Cloud Print hizmetine bağlanma hakkında bilgi için buyarı tıklayın.

Google Cloud Print hakkında daha fazla bilgi için Google Inc‘in web sitesini ziyaret ediniz.

OKI yazıcınızın ePrint ile uyumunu ve kullanımını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Tam sürüm yazılım küçük bir ücret karşılığında büyük işlevler sunmaktadır.

Daha fazla bilgi ve ePrint uygulamasını  indirmek için Microtech Corp’un sitesini ziyaret edin.OKI_CloudPrinting_02_small