OKI Türkiye’de 10. Yılını kutluyor 13/12/2012

OKI’nin Türkiye’de çok başarılı bir 10 yıl geçirdiğini belirten OKI Başkanı Hideichi Kawasaki,” Bu başarının yaratıcısı olan OKI Türkiye Ekibi’ne, iş ortaklarına ve kullanıcılarına teşekkür ederim. Profesyonel kullanıcıları hedefleyen bir marka olarak önümüzdeki dönemde de iş dünyası için katma değerli çözümler sunmaya, farklı sektörlerin ihtiyacına yönelik yeni ürün ve çözümler geliştirmeye devam edeceğiz.”dedi

Japonya’nın lider teknoloji şirketi ve yazıcı üreticisi OKI, Türkiye Ofisi’nin açılışının 10. Yılını kutluyor. Türkiye’deki iş hayatına 2002 yılında başlayan, kompakt ve güvenilir Nokta Vuruşlu Yazıcıları (SIDIM) ile yüksek satış rakamlarına ulaşan OKI, bu pazarda %40ı aşan payı ile lider marka konumunu sürdürüyor. Bunun yanısıra Türkiye pazarına kurulduğundan itibaren sundugu LED yazıcılarla da bu alandaki öncülüğünü devam ettiriyor.

Kibataro tarafından 1881 yılında kurulan OKI, kuruluşunun hemen ardından Japonya’nın ülke içinde üretilen ilk telefonunu geliştirdi. OKI, 1981 yılında ilk LED yazıcılar,1982 yılında ATM makineleri, 1996 yılında Japonya’nın ilk VoIP sistemi ve 2004 yılında Microsoft.Net uyumlu ilk telefon sunucusu gibi dünya genelinde çığır açan birçok ürüne öncülük etti.
idc-turkiye-63x75

oki_kawasaki

Kawasaki Visit OELT

OKI Türkiye Ofisi’nin kuruluşunun 10. Yılı nedeniyle Türkiye’yi ziyaret eden Kawasaki, OKI’nin bilgi, iletişim ve yazıcı teknolojileri alanlarında bir çok ilke imza atan yenilikçi bir şirket olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“OKI’nin Türkiye’de yazıcı grubu ürünleri ile tanındığını ayrıca çevreye saygılı, yüksek kaliteli, tasarruflu OKI ürünlerinin Türkiye’de sevilerek kullanıldığını görmekten gurur duyuyoruz, bu başarının yaratıcısı olan OKI Türkiye ekibine iş ortaklarına ve kullanıcılarına teşekkür ederim OKI felsefesinin temelinde yer alangirişimcilik ruhuna dayanarak, Türkiye’de oldukça başarılı bir 10 yıl geçirdi.”.

OKI, yazıcı pazarı içinde her zaman olduğu gibi profesyonel kullanıcıları hedeflemiş bir markadır. OKI benzersiz dijital LED teknolojisi kullanarak, kurumların ve profesyonellerin ihtiyacına uygun olarak geliştirdiği verimli, yüksek kaliteli ürünleri sayesinde sektörün güvenilir markaları arasında yerini almıştır. Istanbul ve Ankara’da ofisleri, 250’yi aşkın Iş ortağı ve teknik servisiyle yurtçapında hizmet vermektedir.

OKI Türkiye, Nokta Vuruşlu Yazıcı’larda (SIDM) lider marka olarak büyük başarı göstermiş, A3 renkli lazer yazıcı pazarında ise ilk 3 marka içerisinde yer almıştır.”

OKI Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut ise, “OKI Türkiye’de güçlü miras yenilikçi yaklaşımı ve geliştirdiği ürünlerle iş ortakları ve son kullanıcılar için güvenilir ve akıllı bir seçim haline geldi. Benzersiz dijital LED teknolojisini geliştiren OKI Data, hızlı, kompakt yazıcıların üretiminde önemli gelişmeler sağladı. Bu birikimi diğer ülkelerde elde edilen deneyimle birleştiren OKI Türkiye, lider konumunu sürdürdüğü Nokta Vuruşlu Yazıcılar yanında, renkli ve mono yazıcılar alanında da satışlarını arttırmayı planlamaktadır. Ayrıca yine profesyonel kullanıcılara, Kobi’lere yönelik ürünler ve çözümler sunmaya devam ederek, performans, fiyat açısından rekabetçi ürünlerle konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. OKI Türkiye olarak önümüzdeki dönemde iş dünyası için katma değerli çözümler sunmayı ve MPS (Yönetilebilir Baskı Hizmetleri) alanındaki etkinliğimizi artırmayı hedefliyoruz.