OKI Türkiye Dağıtıcısı MAKPAŞ – LED Yazıcıları Seçmeniz için 10 Mükemmel Neden

LED Yazıcıları Seçmeniz için 10 Mükemmel Neden
OKI, otuz yılı aşkın süredir yazıcılarda LED teknolojisinin kullanılmasına öncülük ediyor. Geliştirmeye devam ettiğimiz LED teknolojisi, OKI’nin yazıcı teknolojisi yeniliklerinin merkezinde yer alıyor.
LED baskının olağanüstü özelliklerini ve lazer baskıya kıyasla sunduğu pek çok avantajı vurgulamak amacıyla şirketlerin diğer teknolojiler yerine LED yazıcıları tercih etmesi için 10 nedeni derledik.
 
 
Kolay bakım 
OKI LED teknolojisi hareketli parça içermez. Bu sayede ürünler arızalanabilecek daha az sayıda bileşene sahip olur; bakım ve onarım çok daha kolaylaşır.
yüksek çözünürlüklü yazıcı, led yazıcı
 
 
Üstün baskı kalitesi 
OKI LED teknolojisi sayesinde her nokta, farklı yoğunluk seviyelerinde yazdırılabilir. Bu, daha yüksek ayrıntı düzeyi ve daha fazla renk derinliği sunarak işletmelerin şirket içinde profesyonel kalitede baskılar üretebilmesine olanak tanır.
 
 
Üstün hız 
Lazer yazıcılar drum üzerinde ileri geri hareket eden bir ışın kullanarak baskı yapar. LED yazıcılarda ise bir dizi LED, hatı tek seferde yazdırır. Böylece LED yazıcılar daha hızlı baskı yaparak üretkenliği artırır.
 
 
Kompakt boyut 
LED yazıcı kafaları hareket etmediği için LED yazıcılar diğer cihazlardan çok daha küçük olabilir. OKI’nin ürünleri pazardaki en küçük ürünler arasındadır ve her türlü ofis veya satış ortamında kullanılabilir.
 
 
Hassasiyet 
 
OKI’nin LED yazıcıları ve MFP’leri, özellikle küçük metinlerde hassas baskı özelliği sayesinde yüksek düzeyde doğru çıktılar (LED nokta boyutu hassasiyeti) alınmasını sağlar. Daniel Defoe’nun Robinson Crusoe romanının tamamını tek bir sayfaya yazdırarak bunu kendiniz de test edebilirsiniz. Metnin ne kadar net olduğunu görmek için çıktınızı bir büyüteçle inceleyin.

 Tek Sayfaya Kitap Yazdırın (572.4 KB)

 
 
Çevre dostu 
LED teknolojisi üretimde daha az materyal ve çalışırken daha az enerji kullanır. OKI ayrıca tüm ürün yelpazesinde çift taraflı baskı özelliği sunar.
 
 
Benzersiz Medya Esnekliği 
OKI, kartvizitlerden afişlere kadar tüm baskı ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlar. LED teknolojisini sınıfının en iyisi baskı hızı ve A6’dan uzunluğu 1,32 m’yi ve ağırlığı 360 gsm’yi bulabilen afişlere kadar uzanan bir aralıkta rakipsiz bir medya işleme becerisi sunan bir tek geçişli düz kağıt yolu ile birleştirir.
 
 
Kaliteli çift taraflı baskı 
LED teknolojisi sayesinde baskı kalitesini düşürmeden çift taraflı baskı, fotokopi veya tarama işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Mürekkebin kağıda geçtiği mürekkep püskürtme teknolojisinin aksine, LED teknolojisinde toner kullanılır. Bu, çift taraflı baskıda arka yüze yansımayı ortadan kaldırır ve diğer tarafa baskı yapmadan önce kağıdın kurumasını beklemenize gerek kalmaz.
 
 
Kaliteden Taviz Vermez
Mürekkep püskürtme teknolojisini kullanarak kaliteli baskı yapmak için ya hızı iyice düşürmeniz ya da pahalı özel medyalar satın almanız gerekir. LED kullanıldığında bu tür ödünler verilmez. Baskı kalitesi ve hızı her zaman yüksek olur ve özel medyalar kullanılması gerekmez.
 
 
Güvenilirlik 
Daha önce belirtildiği gibi, LED yazıcılarda bozulabilecek hareketli parçalar yoktur. Bu da LED yazıcıların daha güvenilir ve dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca OKI dijital LED yazıcılar, zarf veya etiket gibi ağır malzemeler eklenirken sıkışmaların önlenmesinde daha etkili olan bir düz kağıt yolu (Tek Geçişli Renkli) kullanır.