Oki Smart Business EMEA İspanya

dsc01600-686x250

OKI, iş dünyasına yönelik yeni ürünlerini dünyada ilk olarak Barselona’da 23-26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdiği “Smart Business EMEA 2012’de tanıttı.

OKI, 26 Nisan’da Barselona’da düzenlenen ve farklı ülkelerden pek çok basın mensubunun katıldığı Smart Business EMEA 2012 etkinliğinde ofis yaşamını kolaylaştıran teknolojilerini ve bu teknolojilere sahip yeni ürün ailesini tanıttı. OKI’nin üst düzey yöneticilerinin, iş ortaklarının ve pek çok basın mensubunun katılımıyla gerçekleşen toplantısında verimliliği artıran LED teknolojisinin üzerinde durulurken, baskıları kontrol altına alan ve güvenliği sağlayan kart sistemi ile donatılan yazıcıların yer kaplamayan yeni tasarımları konuşuldu.

Açılış konuşmasını yapan OKI Başkanı Takao Hiramoto, KOBİ ihtiyaçlarına yönelik olarak konumlandırdıkları inovasyon anlayışıyla; daha az yer kaplayan, mobil ofis kullanımına yönelik ve akıllı baskı teknolojilerini içeren ürünler ortaya koyduklarını söyledi. LED teknolojisi sayesinde bileşenleri çok daha yakın mesafede yerleştirebildiklerini dile getiren Hiramoto, bunun da hem yer hem de baskı maliyetleri açısından büyük katkı yaptığına dikkat çekti. OKI’nin 2012 yılında birim satışta yüzde 40 oranında artış hedeflediğini söyleyen Hiramoto, odaklandıkları konular arasında küresel dağıtım ağını geliştirmek olduğunu da belirtti. Toplantıda bir sunum gerçekleştiren IDC Direktörü Arnaud Gagneux ise küresel ekonomik krize rağmen KOBİ’lerin yüzde 66’sının yazıcıya yatırım yapmaya devam ettiğine dikkat çekti.

“Tasarruf sağlarken kaliteden ödün vermeyiz”

Hiramoto’nun ardından söz alan OKI Avrupa Genel Müdürü Terry Laidlaw, “Müşterinin maliyeti ve güvenliği kontrol edebilmesini sağlıyoruz” dediği sunumunda bu iki noktanın KOBİ’ler başta olmak üzere tüm işletmeler için hayati önem taşıdığına dikkat çekti. “İhtiyaç duyulan tasarruf sağlanırken profesyonel baskı kalitesinden asla ödün verilmez” diyen Terry Laidlaw, ürünlerin tamamına 3 yıl garanti verdiklerini, LED ürünlerde ise baskı sisteminin ömür boyu garantili olduğunu vurguladı.

Toplantı sonrası görüşme fırsatı bulduğumuz Terry Laidlaw, KOBİ’lerin Avrupa’daki istihdamın üçte ikisini karşıladığını ve bunda “mikro KOBİ” denilen (1-10 arası çalışana sahip olan KOBİ) kısmın çok önemli olduğuna dikkat çekti. OKI’nin KOBİ stratejisinde bu rakamların etkili olduğunu söyleyen Laidlaw, küresel ekonomik krizden çıkılmasını sağlayacak en önemli unsurun da onlar olduğunu vurguladı. Laidlaw, sözlerini Türkiye’nin dinamik ve genç nüfusuna güvendiklerini ve hedeflerine ulaşmalarında Türkiye’nin de önemli bir rol oynayacağını belirtti.