OKI İtalya’da Çevre Ödülü aldı

OKI Data Corporation’unun dijital LED teknolojisi ile ürettiği profesyonel yazıcı ve çok fonksiyonlu ürün serileri İtalya’da prestijli çevre ödülü Eco hightech’i kazandı. Verilen bu ödüller sınıfındaki, alt ve üst sınıfındaki diğer ürünler ile yapılan enerji tüketimi ve kullanılan malzemelerin çevre dostu olma değerleri ile birlikte yapılan değerlendirmeler neticesinde veriliyor. Tek başına enerji tüketimi kriter olmasa da benzer sarf malzemeleri kullanan ürünlerde enerji kullanım miktarı ciddi anlamda önem kazanıyor.

Yüksek teknoloji şirketlerinin ürünlerini değerlendiren Ecoqual Konsorsiyumu tarafından desteklenen ve bu yıl 12.si dağıtılan Eco hightech Ödülü, çevre dostu ürünler, çözümler ve süreçler üreten teknoloji şirketlerinin bu alandaki başarısını gösteren bir niteliğe sahip bulunuyor.

OKI Data, OKI tarafından geliştirilen LED teknolojisinin ürünleri olan, çevreye ilişkin düzenlemelere karşı üst düzeyde uyumu kanıtlanmış; renkli C300-C500 ve C800 serisi yazıcıları, siyah -beyaz B400 yazıcısı ve çok fonksiyonlu renkli MC351, MC361 ve MC561 ürün serileri ile Eco hightech’e hak kazandı

OKI Data en önemli ödülü,  A4 renkli serisi yazıcısı C530dn ve dijital LED teknolojisi ile üretilen ilk çok fonksiyonlu (MFP) ürün olan MC561dn’in enerji performansları ile aldı.

Ödül jurisi tarafından yapılan açıklamada: Yüzde yüz yenilikçi dijital LED teknolojisi ile üretilen yeni C530dn ve MC561dn, akıllı “Derin Uyku” fonksiyonu ile bekleme (Standby)  konumunda  enerji tüketimini  önemli ölçüde  azaltıyor” denildi.

cohitechOKI Data’nın çevre dostu ürünleri, OKI Group’un çevreye daha az etki etme planının bir parçası olarak geliştiriliyor. OKI, şirket müşterilerinde çevreye ilişkin gelişmiş sosyal sorumluluk anlayışı oluşması için çeşitli girişimlerde bulunurken, sürekli olarak çevre çözümleri üretmek ve daha fazla geri kazanılmış malzeme kullanmak için çaba harcıyor. Bu çabaları düşük enerji tüketimli ürünler ve bu ürünlerin geri dönüşümlü malzemelerden üretilen bölümlerinin arttırılması ve gelirlerinin önemli bölümünü faaliyette bulunduğu ülkelerde doğal kaynakların korunması, düşük karbon toplumunun gerçekleşmesi için çaba olarak harcıyor.