Bağımsız Kuruluşlar ve Bilişim Dergilerinden Derlenen Haberler

  • PC Magazine, “sınıfının En hızlı renkli lazer yazıcısı” ödülü
  •  Inc. Dergisi,
  • PC World

isimli birbirinden bağımsız ve farklı dergiler OKI’ye yayınlarında yer verdi. OKI yazıcılar, medya ve sanayi analistleri tarafından “Olağanüstü performans ve yenilik” yorumları aldı.

İlgili Yayınların Amerika kıtası basımında ve Japonya basımlarında yer alan haberler, 7 Şubat 2012 tarihli sayısında yer aldı. OKI Data Corporation, yazıcı segmentinde yer alan son ürünler için çok sayıda ödül veren, önde gelen sanayi yayınlarından PC Magazine’den “En hızlı renkli lazer yazıcı” kategorisinde OKI’ın MC561 modeli ile Extreme performans ödülü kazanıldığını duyurdu. Değerlendirme içeriğinde OKI MC561, “imkânsızlığın sınırlarını aşan olağanüstü hızlı ve geniş kapsamlı özelliklere sahip” olarak nitelendirildi.

PC World listesinde ise farklı sınıflarında sadece performans değerlendirmesi sonuçlarına göre Top 10 renkli lazer MFPs listesinde MC561 ve MC361 sırasıyla 5 ve 6. sıralarda yer aldı. Bu değerlendirmede daha üst sınıflardaki yazıcılar ile karşılaştırılan oki yine de daha üst sınıfta olmasına rağmen rakiplerinden eksik olmadığını ispat etti. Fiyat kategorisinde kendisinden birkaç kat yüksek fiyata satılan ürünler ile bile karşılaştırıldığında ilk 5 içerisinde olan OKI her zaman kalitesini gösteriyor yorumuna sebep oldu.

Inc Magazines adlı dergide,  OKI B700 serisi yazıcı modelleri arasında yer alan OKI B730dn için; “olağanüstü baskı hızı ile meşgul ofis ortamının tam özellikli bir parçasıdır” yorumu yapıldı.

“OKI, heyecanlı bir şekilde pazara tek fonksiyonlu renkli ve tek renkli ve çok işlevli yazıcılar sunmaktadır. Bu en üst teknolojilerin yayıncılar ve endüstri analistleri tarafından kabul edilmesini sağlamıştır” diyen OKI Data Americas Pazarlama Müdürü Carl Taylor, sözlerine şu şekilde devam etti; “Her ödül bizim yazıcılarımızın sahip olduğu işlevsellik, hız ve değer kavramlarını ortaya koyuyor. OKI ödüllü yazıcılar, zengin portföyü ile pazarda kaliteli baskı özel çözümler sunmaya devam edecektir. Aldığımız övgüler, bağlılıkla hizmet vermemiz yönünde bizleri yönlendirmeye devam edecektir. Diyerek açıklamasını sonlandırdı.

OKI felsefesini yıllar önce açıklayan OKI data Japonya; OKI’nin renkli, tek ve çok fonksiyonlu yazıcıları küçük ve orta ölçekli işletmeler için güvenilir ve ideal performans sağlamaktadır. Yüksek baskı hızı, gelişmiş baskı yetenekleri ve etkileyici sonuçlar ile her yazıcı, olağanüstü performans ve maksimum verimliliği kurumlara sunar. Tüm OKI ürünleri OKI Data Corporation’ın liderlik tarihine dayanmakta ve dijital LED teknolojileri ve Single Pass Color gibi renkli yazdırmada inovasyon felsefesini benimsemektedir. Bu teknolojiler OKI Data’ya daha güvenilir parça imal etme ve daha güçlü işlevsellik kazandırma gibi imkânlar sağlamaktadır.