Oki Renkler, Colour Swatch

OKI Printing Solutions’un Colour Swatch yardımcı programı belirli bir baskı renginin benzerini oluşturmak için kullanılır. Firmalar hassas renkli baskıların faydalarını özellikle şirket logoları gibi firma renklerini bastıklarında göreceklerdir.

Colour Swatch Nedir?

Bu yardımcı program kullanıcıların dökümanlarında hangi rengi kullandıklarını belirleyebileceği, bir paletten renk örneği seçilerek çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Bu değerler RGB modeli kullanılarak ölçülmektedir. (Resim 1.0)

News_5697_LiveImage_1154618492Resim 1.0 – RBG değeleri ile renk örneği kartelası

Colour Swatch Nasıl Çalışır?

Colour Swatch yardımcı programı bir kez yüklendiğinde, belirlenmiş rengin basıldığından emin olmak için çalışır. Bu yardımcı programın öncelikli fonksiyonundan en iyi neticeyi elde etmek için, her rengin RBG değerini gösteren basılı bir renk skalası paletine sahip olmaslısınız. Bu değerler çalıştığınız uygulama için tek tek seçilir.

Bu basit yönergeye uyduğunuzda bu özelliğin avantajlarını hemen yaşayabilirsiniz. GDI, PCL ve PS sürücüleri ile birlikte çalışır. (Mac OS9’de çalışır, Mac OSX’de çalışmaz!)

Colour Swatch Yardımcı Programını Nereden Bulabilirim?

Menüdeki “Yazdır” bölümüne gidin ve “Özellikler”e tıklayın. “Renk” sekmesini seçin ve Colour Swatch düğmesine tıklayın. Basılmış Colour Swatch Paleti’ni kullanarak RGB değerlerini girin.