Oki Orjinal Toner mi? Oki Sahte Toner mi?

Orjinal Toner mi ? Sahte Toner mi ?

OKI orjinal sarf malzemeleri, OKI ürünleri ile tümüyle uyumlu olarak dizayn edilmiş ve en yüksek endüstri standartlarında imal edilmiştir. Sadece OKI orjinal sarf malzemeleri ile en yüksek performansı yani en uzun ömür ve düşük maliyet verimliliğini elde edebilirsiniz. Oki’nin şerit, inkjet kafalar, toner ve drumları için; ürününüze süreklilik, dayanıklılık, güvenilirlik ve üstün baskı kalitesi vermek adına. ürün dizaynının diğer ana etkenleri ile beraber , OKI’nin yazıcı ve faks ürünlerin birer ana parçasıdır denibilir.

Bütün OKI ürünleri kullanıcısına en yüksek performansı sağlayacak şekilde dizayn edilir. Çeşitli testlerden geçen ve güvenirliği onaylanan ürünler OKI’nin garantisi altına sizlere ulaştırılır.

Eğer üçüncü sınıf bir sarf malzemesini yazıcı veya faksınıza takarsınız, bu ürün yazıcınızın orjinal dizaynı ile uyum göstermeyeceğinden, kanunların bildirdiği şekilde; ürünün orjinal dizaynına uymayan bir sarf malzeme yüzünden çıkacak problemler yazıcınıza verilmiş garantinin askıya alınması sonucunu doğuracaktır. Zaten bu tür üçüncü sınıf ürünler düşük kalitede çıktılar vereceği gibi yazıcınızın donanımına da zarar verebilecektir.

Sahte sarf malzeme satan toptancılar kullanıcıya düşük kaliteli ürün sundukları ve çeşitli servis problemleri çıkardıkları için mevcut isimlerini zor durumda bırakabileceklerdir. Eğer bir toptancı stoklarında orjinal olmayan sarf malzeme bulunduruyor ise , finansal bazı kayıplara uğrayacağı gibi; müşterilerine karşı kötü duruma düşebilir, elindeki ürünlere el konabilir ve uygunsuz malzeme kullanımından dolayı çeşitli rahatsızlıklara yakalanabilir.

Sahte sarf malzeme üreten kişiler, sahte şeritleri orjinaline benzer şekilde ve orjinaline benzer kutularda sunmakta ya da yine aynı şekilde yeniden doldurulmulmuş toner veya inkjet kartuşları orjinal bir ürün gibi satmaya çalışmaktadır. Orjinalinden çok daha kalitesiz malzeme ile üretilen bu şeritleri pazarlayan kişiler bu ürünleri orjinal fiyatına satarak büyük, fakat haksız bir kazanç sağlamaktadırlar.

OKI, 1998’den beri, “OKI orjinal sarf malzeme” kullanımının avantajlarını ortaya koyacak tanıtım ve reklamlar yapmaya başlamıştır. 1999 yılından itibaren ise, tüm Oki şerit paketlemeleri ürünün güvenirliğini göstermek için bir ‘orijinal’ Oki hologramı ile birlikte Oki (UK) Limited tarafından İngiltere’de yapılmaktadır.

Sonuç olarak OKI olarak ortaya koyduğumuz ve hepinizin destek verdiğini bildiğimiz mücadelemiz, düşük kaliteli orjinal olmayan sarf malzeme kullanımının önemli ölçüde düşmesini sağlamıştır.

Verdiğiniz destek için çok teşekkür ederiz…