Çok fonksiyonlu yazıcı ne demektir?

cok-fonksiyonlu-yazicilar

Gün geçtikçe gelişen teknolojik aletler artık tek bir iş görmek yerine birden çok alanda hizmet verebilme kapasitesine sahiplerdir. Bunlardan biri de geliştirilmiş özellikleri ile yazıcılardır. Bunun kullanıcıya hem ekonomik olması hem de yer kaplama sıkıntısını en aza indirmeleri bakımından sağladığı kolaylıklar büyüktür.

Yazıcılarda yeni trend fotokopi,tarayıcı,fax,yazıcı gibi özelliklerin tek bir alette toplanmasıdır. Eğer bu özelliklere çok profesyonel bir şekilde ihtiyaç duymuyorsanız çok fonksiyonlu yazıcılar sizin işinizi görecektir. Çok fonksiyonlu yazıcılar hem maliyet bakımından her ürüne ayrı ayrı masraf yapmaktan kurtarırken hem de yer tasarrufu sağlayacaktır.

Neden çok fonksiyonlu yazıcı kullanmalıyız?

Oki C3520

Küçük bir hesap yapacak olursak; A4 büyüklüğünde yeni bir tarayıcı için 100 TL yi, yazıcı olarak da mürekkep püskürtmeli renkli bir yazıcıyı hesap edelim en uygun fiyatlı olanlarından ya da ortalama bir fiyat olarak 70 TL olarak ele alalım. Fotokopi ve faks makinelerini de işin içine kattık mı bizim hesap gittikçe kabaracaktır. Bunun yerine çok fonksiyonlu bir yazıcı almak bir ev kullanıcısı ya da ofis kullanıcısı için hem daha avantajlı olacak hem de o kadar makineyi nereye koyacağım derdinden sizi kurtaracaktır. Kısacası çok fonksiyonlu yazıcılar sayesinde bir çok kullanıcı ciddi masraflardan kurtulmaktadır. Baskı teknolojisi tercihini ise kullanım amaç ve sıklığına göre mürekkep püskürtmeli ya da lazer olandan yana kullanmanız doğru olacaktır. Eğer günde ortalama 75-100 arası bir çıktı ihtiyacınız oluyorsa kesinlikle lazer yazıcıları, haftada 5-10 arası bir çıktı ihtiyacınız oluyorsa mürekkep püskürtmeli yazıcıları tercih edebilirsiniz. Zamandan ve baskı hızından tasarruf etmek isteyenler için lazer yazıcılardan başka bir yazıcıyı tercih etmeleri uygun olmayacaktır.

Çok fonksiyonlu yazıcı ürünlerini Makpaş güvencesiyle satın alabilirsiniz.